Reklam

27 Temmuz 2012 Cuma

Hamilelikte 23. Hafta

Aradan tam 10 hafta geçmiş, 2,5 ay yani. 

Elim nedense yazmaya gitmiyor, yazdığım zaman da tam içimdekileri yansıtamadığımı düşünüyorum ve yazmaktan soğuyorum. Ne hissediyorsam sadece kendime saklamak istiyorum gibi bir his de gelişiyor. ama yıllar sonra nasıldı acaba bu his diye unutur, merak eder miyim?

Deniz, artık küçük bir insan. -evet, adı Deniz oldu, Selim ile Deniz arasında kararsız kaldık bir süre ama Deniz ağır bastı - bu minik insan en son dünkü ultrasonda bize esnedi, gülümser gibi birşey yaptı, ellerini ve kollarını oynattı. Yüz hatları bayağı belirginleşmiş. Gelişimi iyi. 600 gr civarında şu an. benim de karnım gayet belli oluyor, -- anlayana, hala toplu taşımada anlamayıp bön bön bakan herifler oluyor, bakacağına kalk da yer ver, gerzek! -- 

Kilom 57. Toplam 5 kg aldım şimdiye kadar. bu da harika. En başından beri sporu ihmal etmeyeceğim diye büyük konuşuyordum, daha 2 gün üst üste spor yapamadım. Haziran ve temmuz inanılmaz sıcak ve nemli geçiyor, değil spor yapmak 2 adım atarken bunalıyorum. Bir de rahatlamak için yoga, pilates vs yapmaya gideceğim, oraya giderken yolda katil olacak kadar sinirleniyorum. Nesine rahatlayacağım! Onun için tüm hayat şartlarımın değişmesi lazım. 

Deniz, yaklaşık bir ay önce hareketlerini belli etmeye başladı. Aydın özellikle ilk tekmeyi yedikten sonra baba olacağı gerçeğini daha bir pekiştirdi. Şimdi günde defalarca içimdeki suda lıpır lıpır oynayan bir balık hissediyorum. Artık minik minik kasılmalar da başladı. Kasılmaların çok rahat bir his olduğunu söyleyemeyeceğim ama tekmeler, kafa atmalar, harika. 

Deniz için minik minik alışverişe başladık. Özellikle 5 Temmuzda Atıl'ın randevusundan sonra bebeğin sağlıklı olduğu yetkili ağızca tescil edilince rahat bir oh çekip alışveriş listemi güncelledim. Geçen hafta Memo'nun bağlantılarını kullanarak ilk eşyaları almaya başladık. Banyo takımı, telsiz vs.. 

Bu arada ilginç tesadüfler sonucu Deniz'in ilk hediyesini almış olduk. 3 aylık 3 bacaklı bahçe kedisi: Üçgen. Hiç hesapta yokken bir anda hayatımıza giren Üçgen, en başta Deniz'e arkadaşlık edecek. 

0 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...