Reklam

29 Nisan 2010 Perşembe

İlk Doktor Randevusu

26 Nisan 2010 Pazartesi günü ilk doktor randevumuz vardı. Dr. Sühendan Türkmen'e gidiyorum. Annemin de eski arkadaşı olduğu için içim rahat. Kan testi sonuçlarından ilk söylediği, bu değerin yüksek olduğu ve ailemde ikiz olup olmadığıydı. İkiz konusu ikircikli bir konu. Herşeyiyle zor olması bir yana, kardeş düşünme işini bitiriyor. Br taşla iki kuş... Ultrasonda baktı ilk, 6,5 mm boyunda bir minnoş göz kırpıyor bize. Bu kalp atışı deyince gözlerimiz doldu. İlk kalp oluşuyor ve atmaya başlıyor. Zaten şu anda vücudunda başka bir organ yok. İkiz ihtimaline karşı uzun bir muayene oldu ama tek kalp var. Bir ihtimal ikiz başlayıp teke düşmüş dedi, olabilirmiş.

6 ay önce bu fikri uygulamaya koyduğumuzda spora ve dietisyene başlamıstım, çok akıllıca oldu bu. 3 ayda 4 kilo verip onu 54'te sabitledim. 

Bir sonraki randevum haftaya cuma- 7 Mayıs'ta. Test sonuçlarını değerlendirecek. Bu sefer ultrasona annem de gelecek. Minnoşu görmek için sabırsızlanıyor. Dün ona "donansın" diye sarı bir çamaşır takımı almış, Barbie giysisi gibi:)

0 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...